Kerstmis? “it’s the most wonderful time of the year”, zo klinkt het liedje al jaren. Maar nu alles even anders is bedacht culinair verslaggeefster Puck Schols een origineel plan. Delen is nu belangrijker dan ooit. Dus waarom geen toetje bedenken zo groot en machtig dat je het wel moet delen…met je vriendin, je oma, je buur, je juf. Alles op veilige afstand maar deel de taart in stukken en breng het rond.
Zit jij in in groep 8 of in de brugklas van het Canisius College? Maak een foto van jouw moment met deze taart en stuur je foto voor 3 januari naar: @canisiuscollege het instagramaccount. Dan ontvang jij misschien wel een moment met een taart van Puck.
Door Puck Schols Foto's Marit Eken

Benodigdheden voor het beslag:
Boter (voor het invetten)
100 gram pure couverturechocolade (in stukjes) (! Zorg ervoor dat je hiervoor echt couverture/smelt chocolade gebuikt)
220 gram bloem
2 theelepels bakpoeder
0,5 theelepel baking soda
60 gram rauwe cacaopoeder (houd wat over voor het bestuiven)
300 gram kristalsuiker
200 gram crème fraîche
100 milliliter olijfolie
2 grote eieren
250 milliliter melk
Benodigdheden voor het de chocoladeganache:
200 milliliter slagroom
200 gram pure couverturechocolade (in stukjes)
Optionele toppings:
Kleine kerst zuurstokjes
Schuimpjes / merengue
Chocoladesaus
Frambozen
Stappenplan:
1 Verwarm de oven op 180 graden Celsius
2 Vet een grote tulband in met boter en bestuif daarna de tulband met een klein beetje cacaopoeder
3 Smelt de chocolade in een kom boven een kleine pan met kokend water. Roer tussendoor de smeltende chocola totdat het helemaal gesmolten is
4 Zeef alle droge ingrediënten in een grote kom
5 Klop de crème fraîche, olijfolie, melk en eieren door elkaar in een andere grote kom. Schenk daarna de gesmolten chocola erbij. Meng alles goed door elkaar
6 Doe alle ingrediënten bij elkaar en meng het beslag
7 Schenk het beslag in de tulband en bak 50 minuten. Controleer altijd of de cake gaar is met een prikker. Als er geen vochtige stukjes meer aan de prikker zitten, is hij gaar!
8 Laat de cake afkoelen in de vorm. Kantel daarna de cake en leg hem op een bord om hem uit de tulband te krijgen
9 Taart helemaal afgekoeld? Maak nu de ganache. Daarvoor doe je de slagroom in een pannetje en verhit je hem tot net onder kookpunt. Hak de chocola in stukjes en voeg het bij de verhitte slagroom. Laat de chocolade smelten en mengen met de slagroom.
10 Schenk dan de warme ganache in een spuitzak en spuit hem op de cake. Laat het opstijven en je hebt een hele lekkere chocoladetaart!
11 Optioneel: Versier de taart met vruchten of met zoetigheden op jouw eigen mooie manier!
12 Aanvallen maar!